Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Dvoch mužov obvinili z ohrozenia bezpečnosti letu

28.05.2013
« späť
ilustračná foto
ilustračná foto

V Británii obvinili z ohrozovania bezpečnosti letov dvoch mužov. Armádne stíhačky kvôli nim sprevádzali lietadlo s 300 ľuďmi odklonené na londýnske letisko Stansted.

Minulý piatok museli stíhačky sprevádzať Boeing pakistanskej leteckej spoločnosti na londýnske letisko Stansted, na ktoré bolo lietadlo presmerované kvôli incidentu. Pôvodná trasa lietadla smerovala z Láhauru do Manchestra. Oficiálne nie je ešte presne stanovené, čo sa vlastne medzi dvojicou mužov stalo.

Po pristátí na letisku v Stansted polícia zatkla 30-ročného Tayyaba Subhaniho a 41-ročného Mohammeda Safdara. Obaja žijú v Lancashire v SZ Anglicku a tento týždeň ich čaká súd. Do súdneho procesu zostali vo väzbe.

Britské médiá s odvolaním na pasažierov napísali len toľko, že počas letu kapitán ohlásil hrozbu na palube a zmenil miesto pristávania. Muži sa vraj poškriepili a mala zaznieť aj vyhrážka, že vyhodia lietadlo do povetria. Úrady doteraz vychádzali z toho, že o nešlo o teroristický čin.© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent