Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Kupujete si letenky cez zahraničné portály?

13.08.2010
« späť
letenka---pas-kupena.jpg

Veľmi veľa ľudí tvrdí, že radšej ako na Slovensku, si kúpia letenku cez zahraničné portály, a to z dôvodu ceny a prístupu. Ako sa vraví, koľko ľudí, toľko chutí.

Len čo sa však vyskytne problém s letenkou, kontaktujú zákazníci slovenských predajcov a čakajú, že im niekto pomôže. A podľa možnosti zadarmo.

 

V jednom článku na internete sa písalo, že istá nemenovaná letecká spoločnosť má na svojej stránke drahšie letenky, ako na zahraničných portáloch. Môžem naozaj potvrdiť, že je to pravda. Zabudlo sa ale na fakt, že v prípade zmien na letenke, prípadne reklamácii už môže mať dotyčná osoba, ktorá si zakúpila letenku na zahraničnom portáli veľký problém. Aký? Uvediem príklad. Ak si zakúpite letenku leteckej spoločnosti Ryanair priamo cez ich domovskú stránku, musíte sa obrátiť v prípade zmien, alebo vytlačenia palubného lístku priamo telefonicky na nich. Čo to znamená? Telefonovanie do Írska a samozrejme nutnosť ovládať anglický jazyk. A to nehovorím o dĺžke stráveného času na informačnej linke. Pýtate sa, koľko ste ušetrili na letenke? Nič. Niektoré slovenské portály na predaj leteniek majú dokonca rovnaké ceny, ako samotná domovská stránka prepravcu.

 

I nasledovný príklad hovorí sám za seba. Letenku si zakúpite na zahraničnej stránke agentúry, ktorá sa zaoberá predajom leteniek. Nastali vám problémy s letenkou a kontaktujete priamo prepravcu? Nemá to zmysel. „Kde si si letenku kúpil, tam si i reklamuj“. Konkrétny prepravca vám odporučí kontaktovať predajcu pre ďalšie zmeny, prípadne reklamáciu letenky. Máte problém s cudzím jazykom? To je ale váš problém. Veď, ak som si kúpil letenku na nemeckom portáli, tak sa s nimi dohodnem po nemecky alebo anglicky. Ťažko sa dá hovoriť o šetrení za letenku.

 

Nie je mojím záujmom tu očierňovať zahraničné portály na predaj leteniek, len je vhodné, aby si každý človek uvedomil fakt, kde si letenku kúpi, tam rieši zmeny a tam i reklamuje. Garantujem vám, že ak si toto uvedomíte, už nebudete mať problém zaplatiť slovenskej agentúre i o 5 eur viac.© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent