Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Skvelé letenky na Maltu z Bratislavy už od 36 € spiatočne

16.01.2024
« späť
Letenky-na-maltu.jpg

Stredozemný ostrov Malta je skvelou voľbou na výlet alebo dovolenku po celý rok. Je totiž cenovo výhodná, ľahko dostupná z našich končín a bohatá na zážitky. Vďaka priamym letom z Bratislavy a lacným letenkám sa tam viete jednoducho dostať kedykoľvek. Prinášame vám zopár inšpirácií, ako si dovolenku na Malte čo najlepšie užiť.

Malta ako celoročná destinácia

Maltské súostrovie je ideálnym miestom na prechádzky. V tomto období aj omnoho príjemnejšími, pretože vás nebude spaľovať horúce slnko, ako počas letnej sezóny. Na Malte sa nachádza množstvo krásne sa zelenajúcich záhrad. Medzi najznámejšie patria tie v hlavnom meste Valleta - Upper a Lower Barrakka Gardens, z ktorých je úžasný výhľad na prístav Grand Harbour. Počas zimy sa teploty na Malte pohybujú v rozmedzí 15 až 20°C, pričom slnečno tu býva až neuveriteľných viac ako 300 dní v roku. Teplota mora neklesá ani v tomto období pod 15°C, čo je ideálne pre celoročné potápanie.

Potápanie na Malte pre začiatočníkov i profesionálov

Malta patrí medzi top potápačské destinácie v Európe, ale aj na celom svete. Viditeľnosť v pokojnom mori je až 40 metrov, pričom stret s nebezpečnými živočíchmi je extrémne nízky. Podmienky na potápanie sú tak ideálne aj pre začiatočníkov. Na ostrove sa nachádza množstvo certifikovaných potápačských škôl a tiež jedinečných miest, kde si na svoje prídu aj skúsení potápači.

Čo ešte vidieť a zažiť na Malte?

Ak zrovna neholdujete potápaniu, možno vás osloví niektorá z mnohých horolezeckých trás, jazdenie na koni alebo jeep safari. Milovníci histórie si prídu na svoje v Národnom múzeu vojny v pevnosti St. Elmo, katakombách sv. Pavla alebo v niektorom z prehistorických chrámov, ktoré sú staršie ako samotné pyramídy. Miesto, ktoré jednoznačne nemôžete vynechať, je trojposchodový komplex chodieb a sál vytesaných do skaly s názvom Hypogeum Hal-Saflieni v Tarxien, ktorý sa nachádza pod zemským povrchom. Počet návštevníkov je kvôli udržaniu mikroklímy regulovaný, a preto si treba prehliadku rezervovať vopred.

Ak teda hľadáte dobrý tip na výlet počas zimy, odporúčame zakúpiť si letenky na Maltu už teraz za akciovú cenu od 36 € spiatočne. Na letisko nemusíte chodiť ani za hranice, pretože spoločnosť Ryanair prevádzkuje lety na Maltu aj priamo z nášho hlavného mesta. K dispozícii je množstvo termínov počas celého roka. V cene leteniek je jeden kus príručnej batožiny na osobu.

    

Akciové letenky na Maltu

              

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent