Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Objavte podmanivý Kuvajt s letenkami z Viedne už od 99 €

05.09.2023
« späť
kuvajt.jpg

Zmes modernej architektúry v kontraste s tradíciami, bohatým kultúrnym dedičstvom a rozľahlou púštnou krajinou. Aj tak by sa dal opísať jedinečný Kuvajt, skrytá perla Blízkeho východu. Vydajte sa objaviť toto úžasné miesto, spoznajte chute kuvajtskej kuchyne a autentickú arabskú kultúru, teraz navyše s letenkami z neďalekej Viedne za skvelé ceny.

Čo vidieť a zažiť v Kuvajte?

Kuvajt patrí medzi odľahlejšie a menej navštevované krajiny Perzského zálivu, preto sa nemusíte obávať masívneho návalu turistov. Moderná panoráma Kuwait City s množstvom galérií, múzeí, tradičných trhov či pláží, sa mieša s historickými miestami ako Sadu House a Veľká mešita. Najstarším trhom v hlavnom meste je Souq Mubarakiya so svojimi farebnými stánkami a mnohými vôňami. Niekdajšie stredisko všetkých prebiehajúcich obchodov si i dodnes zachovalo svoju živú atmosféru.

Pre Kuvajt sú typické aj modro-zelené veže, ktoré sú akýmsi národným symbolom. Najvyššia meria 187 metrov a nájdete v nej okrem vyhliadky aj reštauráciu a obchod so suvenírmi. Jedinečným umeleckým zážitkom pre návštevníkov je Zrkadlový dom pokrytý zvnútra i zvonka zrkadlovými mozaikami od taliansko-kuvajtskej umelkyne Lidie Al Qattan. Púšť za Kuwait City pre zmenu ponúka vzrušujúce dobrodružstvá v podobe jazdy na dunách či pozorovania hviezd.

Ako je to s cestovaním do Kuvajtu?

Na vstup do tejto krajiny budete potrebovať pas i cestovné víza. Lacné letenky do Kuvajtu priamo z neďalekej Viedne zoženiete aktuálne od 99 € cez nízkonákladovú leteckú spoločnosť Wizz Air. K dispozícii sú termíny od tohto septembra až do marca budúceho roka.

    

Akciové letenky do Kuvajtu

              

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent