Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Košické letisko avizuje v máji osem pravidelných liniek

31.03.2021
« späť
letisko-kosice-1-2048x1152.jpg

Výrazný prepad v počte cestujúcich, ovplyvnený pandémiou koronavírusu a s tým spojenými prísnymi opatreniami v celej Európe, zaznamenalo za posledný rok aj medzinárodné letisko v Košiciach. Za január a február tohto roka kleslo oproti vlaňajšku množstvo cestujúcich o 89 percent. Kým za prvé dva mesiace minulého roka zaregistrovali na košickom letisku 43.759 cestujúcich, v roku 2021 ich za rovnaké obdobie bolo dokopy 4786.

Ako pre TASR povedala za košické letisko Karolína Linhartová: „Od začiatku roka 2021 neboli prevádzkované, plánované a do júna 2021 taktiež nie sú plánované charterové lety z Košíc do dovolenkových a exotických destinácií.“

Pravidelné linky z Košíc

Aktuálne sa na letovom poriadku letiska Košice nachádzajú pravidelné linky spoločností Wizz Air do Londýna-Lutonu vo Veľkej Británii, spoločnosti Ryanair do Londýna-Stanstedu a v obmedzenej prevádzke aj linka rakúskej spoločnosti Austrian Airlines Košice - Viedeň.

Plánované spojenia z košického letiska

Letisko plánuje začiatkom mája otvoriť svoje brány aj pre ďalšie linky írskeho prepravcu Ryanair, a to do Liverpoolu, Varšavy a Prahy. Od polovice mája by mala fungovať aj linka Wizz Air na trase Košice – Doncaster Sheffield a obnoviť letecké spojenie do Varšavy plánujú aj poľské aerolínie LOT.

Zdroj informácií a fotografie: airportkosice.sk


Akciové letenky z Košíc

              


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent