Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Lietanie postojačky? Čoskoro možno realita

24.04.2019
« späť
lietadlo-letisko.jpg

Kým pre niekoho je lietanie hobby, pre iného je to skôr stresujúca záležitosť. Málo miesta na nohy, nešťastné stredné sedadlo alebo nepríjemný spolusediaci sú častokrát súčasťou bežného letu. Čoskoro sa situácia môže úplne zmeniť a lety si budeme môcť užívať aj postojačky. Kedysi iba šialený nápad, zachvíľu už možno realita.

Taliansky výrobca Aviointeriors predstavil koncept vzpriamených sedadiel na veľtrhu Aircraft Interiors Expo 2019. Tie sú vzpriamené do takej polohy, že cestujúci by stáli podobne ako vo vlakoch či autobusoch.

Cieľom celého konceptu je vytvoriť priestor pre viac cestujúcich. Firma hovorí, že týmto typom sedadiel by sa zvýšil počet cestujúcich až o 20%. Nemusíte sa však báť, lietanie postojačky je možnosťou iba v letoch na krátke vzdialenosti. Výrobca sedadiel aj aerolinky si uvedomujú, že na viachodinové lety by malo státie ďaleko od komfortu.

O koncept sa zaujíma viacero leteckých spoločností, no či ho aj naozaj zrealizujú, zatiaľ nie je jasné.

A čo na to cestujúci? V roku 2010 írska nízkonákladová spoločnosť Ryanair uskutočnila anketu, ktorej sa zúčastnilo 120 000 respondentov. 80 000 z nich priznalo, že by zvážilo letieť postojačky, ak by boli prepravení zadarmo. 42% uviedlo, že by túto možnosť zvážilo, len ak by cestovné bolo za polovičnú cenu.

Či sa koncept skutočne ujme podľa pôvodných plánov, ukáže už blízka budúcnosť.

 © 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent