Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Priama linka Košice - Londýn od Wizz Airu

28.06.2013
« späť
ilustračná foto
ilustračná foto

Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air prichádza s ponukou priamych letov z letiska v Košiciach na letisko v londýnskom Lutone.

Východ Slovenska sa tak dočkal očakávanej priamej linky do Veľkej Británie. Prvý let bude 17. septembra 2013. Zo začiatku sa bude lietať dvakrát do týždňa, a to v utorok a sobotu a od 27. októbra by sa malo lietať štyrikrát do týždňa, a to v pondelok, v stredu, v piatok a v nedeľu.

Z Londýna do Košíc sa poletí prvýkrát 17.09.2013 o 12:35, pričom lietadlo by malo na košickom letisku pristáť o 16:05. Z Košíc sa v tento istý deň poletí do Lutonou o 16:45 a v Lutone by lietadlo malo pristávať o 18:45.

Na tejto linke bude Wizz Air lietať Airbusom A320.

Košice sa tento rok pýšia titulom Európske hlavné mesto a nová letecká linka určite prispeje k rozvoju cestovného ruchu a turizmu, prinesie aj nové pracovné miesta a rozšíreniu povedomia o tomto meste.

Letenky kúpené s dostatočným predstihom (čo je cca 8 – 6 týždňov pred odletom) by mali stáť okolo 30€/jeden smer letu s príručnou batožinou.

Hovorí sa aj o rokovaniach o letoch do Nemecka, vedenie mesta má o týchto linkách rokovať s viacerými dopravcami. Spomínali sa linky do Düsseldorfu, pošepkáva sa aj o Kolíne a úplne sa nevylučuje ani Mníchov, aj pri týchto spojeniach sa hovorí o doprave nízkonákladovými prepravcami.

József Váradi výkonný riaditeľ spoločnosti Wizz Air sa nebráni v budúcnosti ani ani spojeniam z Košíc do Beneluxu či škandinávskych krajín. Košice majú záujem aj o linky do Talianska a Španielska. Návrhov je teda niekoľko, ostáva len čakať, ktoré sa stanú realitou.© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent