Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Uleťte pred sychravým počasím do Thajska

03.10.2012
« späť
ilustračná foto
ilustračná foto

Stačí nasadnúť do lietadla a za 10 a pol hodiny si môžete užívať slnka a letnej pohody. Prečo nevyužiť ponuku leteckých spoločností a neuniknúť pred realitou?

Zástupca leteckej spoločnosti Eva Air na Slovensku Andrej Maťko nedávno na stránkach leteckej spoločnosti porovnával dĺžky letov do Thajska od jednotlivých leteckých spoločností. Hoci sa na prvý pohľad môže zdať z finančného hľadiska lákavejšia ponuka leteniek s prestupmi, v konečnom dôsledku táto možnosť býva náročnejšia z časového hľadiska, ale aj finančného. Netreba totiž zabúdať ani na vedľajšie výdavky, ktoré vám letmi s prestupmi vzniknú.

Počas prestupov sa totiž potrebujete aj najesť, napiť, hneď vás zláka ten či onen tovar v duty free shope a to nehovoríme o čase, ktorý prestupmi stratíte. Maťko hovorí napr. o predĺžení letu o cca 8 hodín vďaka prestupu, ak sa chcete dopraviť na niektorý ostrov, ako Koh Samui či Phuket, rátajte s predĺžením letu až na celkový počet 20 hodín.

Pri kúpe leteniek netreba zabúdať na to, že čím je bližší dátum odletu, tým môže byť letenka drahšia, platí to pri všetkých leteckých spoločnostiach.

Eva Air lieta z Viedne do Bangkoku trikrát týždne priamymi linkami. Podľa Maťka sa v posledných rokoch dosť zmenila cenová politika leteckých spoločností, dokonca pri niektorých destináciách medzi sebou dosť očividne súperia. V posledných rokoch klesli ceny leteniek do Bankgoku aj o 400 €. Aktuálne môžete letenku do Bangkoku kúpiť aj za  600€, keď si zoberiete, že ide o let na vzdialenosť cca 8 500 km, ide o veľmi dobrú cenu.

V rámci vyťaženosti lietadiel mnohé letecké spoločnosti už rušia priame linky aj frekvenciu letov. K jedným z nich patrí aj spoločnosť Air Berlin, ktorá zrušila svoje priame lety a aktuálne s ňou do Bangkoku z Viedne môžete letieť len s dvoma prestupmi.

Priame linky z Viedne ponúkajú už  len Eva Air Austrian Airlines.

Takže ak plánujete cestu do Thajska, porovnajte si okrem cien aj čas, ktorý na palubách lietadiel či letiskách strávite a aké náklady vám tým vzniknú, či bude znamenať lacnejšia letenka aj lacnejšiu dovolenku.© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent