Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Viac rakúskych cestujúcich z bratislavského letiska?

14.04.2011
« späť
pohlad-zvnutra-lietadla.jpg

Aj také sú plány Ryanairu do budúcnosti. Predstavitelia tejto írskej nízkonákladovej spoločnosti sú presvedčení, že počet Rakúšanov lietajúcich z Bratislavy bude rásť.

Dôvod, prečo by mali rakúski obyvatelia namiesto svojho domovského letiska Schwechat využívať to naše v Bratislave sa nazýva novozavedená daň na pasažiera v Rakúsku.

 

Táto daň predstavuje zvýšenie ceny letenky o 8 eur na jedného cestujúceho. Obchodná a marketingová manažérka spoločnosti Rynair Henrike Schmidt si myslí, že zavedenie tejto dane prinúti cestujúcich využívať výhodnejšie ceny leteniek. Predstavitelia spoločnosti si myslia, že rakúski cestujúci začnú viac využívať ponuku ich letov z Bratislavy, aby sa vyhli plateniu dane.

 

 

Na jednej strane má na tejto myšlienke niečo bude, na druhej si treba uvedomiť, že Ryanair lieta len do niektorých destinácií, predovšetkým v rámci Európy. Všetko závisí aj od konkurenčného boja a hlavne od efektívnosti propagácie.

 

 

 

Nechajme sa prekvapiť, možno skutočne počet cestujúcich na bratislavskom letisku vzrastie a hlavne teraz v čase blížiaceho sa leta, kedy väčšina ľudí cestuje za slnkom a teplom, keďtže aj Ryanair ponúka také destinácie, ako napr. Las Palmas, Alicante, Alghero či Palma Mallorca, a zároveň neustále lieta do takých turisticky atraktívnych miest ako Paríž, Londýn, Miláno, Edinburg, Brusel či Dublin. Celkovo, v letnom letovom poriadku, ponúka Ryanair z Bratislavy 14 liniek.© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent