Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Nové podmienky pre vstup do Veľkej Británie: 2 testy a karanténa v hoteli

11.02.2021
« späť
Velka-britania.jpg

Veľká Británia sprísňuje od 15. februára pravidlá vstupu na svoje územie. Po novom treba po príchode do krajiny podstúpiť až dva PCR testy na COVID-19 (na 2. a 8. deň) a ak cestujete z rizikovej oblasti, putujete hneď do špeciálnej hotelovej karantény, ktorá trvá 10 dní. Ubytovanie, vrátane oboch testov, si každý musí zaplatiť zo svojho. Cena za jeden test sa pritom pohybuje okolo 100 libier a za ubytovanie takmer 1800 libier.

Cestujúcim pri zatajení svojho príchodu zo zahraničia by dokonca mohlo hroziť väzenie až do 10 rokov. Ako sa vyjadril minister zdravotníctva Matt Hancock: „Nebudem sa ospravedlňovať za to, že ide o prísne opatrenia, pretože riešime jednu z najväčších hrozieb verejného zdravia, akej sme doteraz ako národ čelili.“

Škótsko navrhuje umiestňovať vo vládnych hoteloch všetkých navrátilcov, nielen tých, čo prichádzajú zo zoznamu červených krajín. Severné Írsko a Wales pravdepodobne tiež čoskoro ohlásia prísnejšie opatrenia, aby tak zamedzili čoraz rýchlejšiemu šíreniu nových mutácií koronavírusu.

Povinnosť registrovať sa online po príchode do Spojeného kráľovstva platí pre každého aj naďalej. Vyplniť treba tzv. passenger locator form. Registrovať sa môžete 48 hodín pred plánovaným príchodom do krajiny. Veľká Británia patrí momentálne na cestovateľskom semafore medzi rizikové krajiny. 


Akciové letenky do Veľkej Británie

              

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent