Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Vstup do Anglicka bez karantény pre zaočkovaných cestovateľov z EÚ a USA

03.08.2021
« späť
Velka-Britania.jpg

Od 2. augusta môžu plne očkovaní cestujúci prichádzajúci z krajín Európskej únie a USA vstupovať na územie Anglicka, Škótska a Walesu bez povinnej izolácie. Nové opatrenie sa týka krajín, ktoré britská vláda považuje za menej rizikové a medzi ktoré aktuálne patrí aj Slovensko.

Doposiaľ platila pre prichádzajúcich Slovákov povinnosť absolvovať 10-dňovú karanténu a dvojité testovanie po príchode do krajiny. Novými opatreniami sa povinná karanténa pre zaočkované osoby ruší. Naďalej však platí povinné testovanie na 2. deň po vstupe do Anglicka. Povinnú karanténu a dvojité testovanie musia, tak ako doteraz, absolvovať všetky nezaočkované osoby.

Vstupné podmienky do Veľkej Británie

Nastúpiť do karantény a podstúpiť PCR test na 8. deň nemusia osoby plne zaočkované dvoma dávkami vakcín schválenými európskou agentúrou EMA, Swiss Medic pre Švajčiarsko a FDA pre USA, ktoré prichádzajú do Spojeného kráľovstva z krajín EÚ (okrem Francúzska), USA a zo štátov nachádzajúcich sa na oranžovom zozname (vrátane SR). Od podania druhej dávky vakcíny musí uplynúť minimálne 14 dní. Plne zaočkované osoby sa pri vstupe do krajiny musia preukázať potvrdením v digitálnej alebo písomnej podobe (napr. digitálnym COVID pasom).

Pred odletom treba aj naďalej absolvovať test na COVID. Toto pravidlo platí aj pre maloleté osoby od 11 do 17 rokov. Výnimku majú iba deti do 10 rokov. Pred cestou do Spojeného kráľovstva nezabudnite tiež vyplniť vstupný formulár. tzv. passenger locator form. Registrácia je možná 48 hodín pred plánovaným príchodom do krajiny. Dôležité je absolvovať test najskôr tri dni pred plánovanou cestou. Preukázať sa treba originál výsledkom v anglickom, španielskom alebo francúzskom jazyku. Bez preukázania sa platným testom vám bude vstup na palubu zamietnutý.

    

Akciové letenky do Veľkej Británie

              

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent