Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Z Budapešti do Istanbulu za výhodné ceny

18.06.2013
« späť
Gyorgy Abran a letuška Zsuzsa oznamujú otvorenie novej destinácie
Gyorgy Abran a letuška Zsuzsa oznamujú otvorenie novej destinácie

Maďarská nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air začne od 2. augusta 2013 lietať na trase Budapešť – Istanbul.

Spočiatku by mali byť lety prevádzkované štyrikrát do týždňa, postupne by sa mali ich frekvencia zvyšovať, avšak bude to závisieť od schváleniaregulačných úradov.

Letenky na istanbulské letisko Sabiha Gökcen sú už v predaji a ich ceny začínajú na 5990 HUF (cca 20 EUR)/jednosmerná letenka/osoba vrátane letiskových poplatkov a táx.

Počas augusta by sa teda malo lietať v pondelok, stredu, piatok a nedeľu,septembri by mal pribudnúť aj štvrtok a od marca 2014 je predpoklad dennej linky.

Istanbul je tak najnovšou destináciou v sieti spojení Wizz Airu smerom na východ. Doplnil tak nedávno spustené linky do Tel Avivu, Kyjeva, Baku a Dubaja.

Predpokladá sa, že vďaka nízkym cenám leteniek sa rýchlo zvýši obojsmerný cestovný ruch, a tiež obchodné cesty medzi Maďarskom a Tureckom. V priebehu prvého roka sa očakáva preprava viac ako 70 000 cestujúcich.

Gyorgy Abran, ktorý je obchodným riaditeľom spoločnosti Wizz Air tvrdí, že Wizz Air stimuluje maďarskú leteckú dopravu veľmi nízkymi cenami a expanziou na východ otvoril Maďarsko rýchle rastúcim ekonomikám a veľkým turistickým destináciám. A tak Istanbul, ktorý sa nachádza na pomedzí Európy a Ázie môže byť jednou z najlepších predávaných destinácií. Turecko sa tak stane dostupnejšie turistom i obchodným cestujúcim.


Podobné články


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent