Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Éra lacných leteniek skončila. Pravda či lož?

15.07.2010
« späť
letenka---pas-kupena.jpg

Znamená hospodárska kríza aj zníženie cien letieniek? Letecké spoločnosti častokrát ponúkajú letenky za ceny vyššie ako pred rokom. Dajú sa vôbec zakúpiť ešte lacné letenky?

Pomerne často sa stretávam s názorom, že éra lacných leteniek už skončila. Veľmi často sa mi však stáva, že klient má záujem o letenku, no teraz si ju odmieta kúpiť kvôli jej vysokej cene. Tvrdí, že bude ešte lacnejšia, ako je tomu teraz.

 

Avšak krízou zmietané letecké spoločnosti sa už nepredháňajú, kto bude mať najnižšiu cenu do New Yorku. Informáciu umocňuje i fakt, že minuloročnej cene do tejto americkej destinácie za 365 EUR už asi definitívne odzvonilo. Najnižšia zaznamenaná cena v prvom polroku 2010 bola 490 EUR za spiatočnú letenku. Podobná situácia je i pri letoch v Európe. Cena za spiatočnú letenku 145 EUR do Paríža hovorí za všetko.

 

Po týchto slovách sa ale ťažko vysvetľuje fakt, že sa nájde letecká spoločnosť, ktorá vás dokáže prepraviť z Bratislavy do Londýna za 7,50 EUR. Je to vôbec možné? Je to pravda alebo lož? Pravda. I počas tejto ťažko skúšanej, krízou zmietanej doby sa nájde prepravca, ktorý ponúka letenky po Európe v tejto cene. No i tu sa nájdu jedinci, ktorí by povedali, že to bude ešte lacnejšie ako je tomu doteraz.© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent