Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Letecké spoločnosti. Ktorá je tá najlepšia?

16.07.2010
« späť
lietadlo22.jpg

Už ste si niekedy položili otázku, ktorá spoločnosť je najlepšia? Pokiaľ lietate často, už máte isto vybratú tú svoju naj a „inej“, ako tej svojej už toľko neveríte? Pozrime sa, ktoré letecké spoločnosti patria medzi tie svetové "top".

Často sa mi stáva, že sa ma ľudia pýtajú: „Je spoločnosť, s ktorou letíme tá pravá? Nehrozia nám žiadne problémy?“ Samozrejme, že sa snažím vždy zachovať profesionálne a klientom poviem, že im nič zlé nehrozí. Je to ale iba akési uchlácholenie, pretože ani pilot, ktorý to lietadlo bude riadiť nevie na 100%, či v poriadku pristane na zemi. Štatistiky vravia, že letecká preprava je tá najbezpečnejšia. Povedzme si ale úprimne, kto z nás chce zažiť pád z výšky 10 000m? Asi nikto.

 

 

Sme ale rôzni, niektorí sa ma pýtajú, ako som už v úvode naznačil, či pristanú v poriadku. Sú ale medzi nami takí, ktorých zaujíma strava pohodlie. To sú, ako oni vravia, podstatnejšie veci. Teplé a chutné jedlo, dobrý drink, chutná káva, čistý vankúš a nerozpadajúce slúchadlá – to sú veci, ktoré by mali byť vždy v 100% stave. Jedným slovom „plný servis“.

 

 

Ako sa teda vyznať v toľkých leteckých spoločnostiach a ukázať prstom: „Toto je tá NAJ“? Našťastie za nás tento problém vyriešila britská spoločnosť Skytrax, ktorá pravidelne každý rok vyhlasuje prestížnu súťaž o tú „naj“ leteckú spoločnosť sveta, prípadne Európy. Medzi prvou desiatkou by ste ale európsku spoločnosť hľadali márne. Víťazom pre rok 2010 je letecká spoločnosť Asiana Airlines. V tesnom závese za ňou je Singapore AirlinesQatar Airways. Najlepšou aerolinkou Európy je nemecká Lufthansa. Vo východnej Európe si žezlo zobral od ČSA maďarský Malev. Za najlepšiu nízkonákladovku bola vyhlásená AirAsia a v Európe Air Berlín. Pre zaujímavosť, najlepší personál má Singapore Airlines.

 

Hádam iba pripomenie, že prieskumu sa zúčastnilo 17,9 milióna cestujúcich z celého sveta. Tak čo, je medzi nimi i tá „vaša naj“?© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent