Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

10 vecí, ktoré musíte o Nórsku vedieť

12.10.2016
« späť
Norsko-cover-photo.jpg

Milujete hory, spleť farieb polárnej žiary a fascinuje vás história? Nórsko je pre vás krajina ako stvorená. Ako správny svetobežník týchto 10 vecí by ste mali o Nórsku vedieť. 

1. Nórsko je jedna z najšťastnejších krajín na svete 

Podľa výsledkov prieskumu World Happiness Report 2013 sa Nórsko umiestnilo na druhom mieste. Zažite dovolenku v krajine, kde sú ľudia spokojní a načerpajte z tejto príjemnej atmosféry maximum.

Norsko vyhlad

2. Hornindalsvatnet

Jazero Hornindalsvatnet je najhlbšie jazero v Európe, dosahuje hĺbku až 514 m. Jazero je obklopené horami, ľadovcami a fjordami. Dnes sa stalo výborným miestom pre rybolov, člnkovanie a vodné športy.

3. Skala Trolltunga

Keď stojíte na  tejto skale, stávate sa pánom sveta. Ten pocit, keď si sadnete na hranu skaly a nohy sa vám hompáľajú v 700 metrovej výške. Pod sebou vidíte nádhernú krajinu a vidíte ako sa doširoka rozpína krištáľová hladina jazera Ringedalsvatnet.

Vyhlad zo skaly na fjord

4. Nízka miera kriminality

Ako cestovateľ sa v Nórsku nemusíte báť. Miera kriminality je tu nižšia ako v západných krajinách Európy a v Spojených štátoch.

5. Fjordy

Dlhé, úzke zátoky lemované strmými útesmi, vytvorené eróziou ľadovcov. Nádherné fjordy Romasdalsfjord a Geirangerfjord, vyzerajú ako vystrihnuté z rozprávkovej knihy. Mnoho nórskych fjordov je zaradených do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

fjordy v norsku

6. Môžete sledovať východ slnka o polnoci

Počas leta v severnom Nórsku, ktoré je nad polárnym kruhom, môžete zažiť svitanie už o polnoci. Ide o prirodzený jar, keď je slnko viditeľné 24 hodí, počas celého dňa. Preto ostáva viac času pre vodné športy, turistiku a objavovanie nových zákutí.

Polárna noc norsko

7. Ľadové safari

V Nórsku môžete zahliadnuť polárne medvede vo voľnej prírode. Nemusíte kupovať lístok do ZOO a zažijete to pravé ľadové safari. Ľadové medvede žijú na ostrovoch Svalbard, ktoré sa nachádzajú v Arktickom Oceáne, čo je v polceste medzi Nórskou pevninou a Severným Pólom.

Polarny medved

8. Vydajte sa po stopách Vikingov

Vikingovia sú známi svojou bojovnosťou a obchodnými stykmi s mnohými krajinami. Stavali obrovské lode, ktorými brázdili moria. Loď Oseberg si môžete pozrieť v múzeu. Do dnes je vo veľmi dobrom stave a bola objavená aj s bohatou pokladnicou, plnou pohrebných artefaktov.

9. Polárna žiara

Poloha severného Nórska je ideálnym miestom na sledovanie polárnej žiary. Keď máte šťastie uvidíte najkrajšiu hru farebných svetiel na nočnej oblohe. 

Polarna ziara v norsku

10. Letenka do Osla z Katovíc je dostupná už od 24 Eur.

Obojsmernú lacnú letenku do Nórska nájdete TU© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent