Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Letisko s najväčšou kapacitou na svete bude po novom v Dubaji

03.05.2024
« späť
letisko-dubaj.jpg

Koncom apríla 2024 schválil dubajský šejk Mohammed bin Rašíd al-Maktúm konečný návrh nových terminálov na medzinárodnom letisku Al Maktúm. Bude tak 5-krát väčšie ako súčasné medzinárodné letisko v Dubaji (DXB).

 

Letisko Dubai World Central (DWC), známe aj pod názvom medzinárodné letisko Al Maktoum, je dôležitým a vyťaženým dopravným uzlom. Práve preto sa dubajský šejk Mohammed bin Rašíd al-Maktúm rozhodol pre jeho dodatočnú výstavbu. Pre porovnanie, medzinárodné letisko Dubaj (DXB), cez ktoré prichádza do Dubaja aktuálne najviac cestovateľov, vybavilo minulý rok až 86,9 milióna cestujúcich.

Čo sa zmení na letisku Al Maktoum?

Na letisku Al Maktúma tak pribudne až 5 terminálov, čím sa zvýši jeho kapacita na úžasných 260 miliónov cestujúcich ročne a stane sa tak letiskom s najväčšou kapacitou na svete. Celá výstavba by mala stáť neuveriteľných 32 miliárd eur. Nachádzať sa tu bude 400 gatov pre lietadlá, 5 paralelných pristávacích a vzletových dráh, integrovaná doprava, automatizovaný systém prepravy cestujúcich a priame napojenie metro, ktoré v súčasnosti neexistuje, keďže letisko DWC sa nachádza v púšti 23 km juhovýchodne od mesta. Letisko Dubai World Central sa bude rozprestierať na ploche 70 km2 so schopnosťou odbaviť 12 miliónov ton nákladu ročne.

    

Akciové letenky do Emirátov

              


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent