Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

8 dobrých dôvodov prečo navštíviť Dubaj

29.09.2016
« späť
Dubaj-cover.jpg

Dubaj je mesto superlatívov. Megalomanské stavby, jachty a bankové kontá domácich dosahujú enormné rozmery. No zážitky z Dubaja sú jednoducho nevyčísliteľné. Pozrite týchto 8 dôvodov, prečo by ste mali navštíviť práve Dubaj.

1. Moderná architektúra

Dubaj sa stal výkladnou skriňou modernej architektúry. Burj Dubai alebo Burj Khalifa, je nielen architektonické majstrovské dielo, ale aj najvyšší hotel sveta. Odporúčame vám dať si drink v bare na hornom poschodí. Ak nemáte strach z výšok, bude sa vám to určite páčiť.

Dubaj Khalifa

2. Lacné no chutné jedlo

Ľudia navštevujú Dubaj kvôli luxusu, no neverili by ste, že si tam môžete naozaj pochutiť. Na Al Dhiyafah Road môžete ochutnať výborné jedlo napríklad z Libanonu, Iránu, alebo z Indie.

Jedlo v Dubaji

3. Teplé počasie

Stabilné teplé počasie je ďalším dobrým dôvodom prečo navštíviť Dubaj. Po celý rok je podnebie teplé a mierne. Môže byť príjemnou zmenou oproti studeným európskym zimám. Môžete si vychutnávať slnko na pláži Al Mamzar, čo je veľká verejná pláž. Ale ak budete mať šťastie, môžete chytiť dobré miesto aj na niektorých hotelových plážach.

Plaze v Dubaji

4. Nakupovanie

Nakupovanie, tak ako všetko v Dubaji, naberá obrovské a extravagantné rozmery. Obchody môžu byť podobné ako v Európe, ale zážitok je jedinečný. Cestami po nákupnom centre vás budú sprevádzať rôzne ryby v obrovskom akváriu. Obchodný dom je pretkaný tunelmi cez akvárium a vám sa môže stať, že vám nad hlavou prepláva žralok.

Nakupovanie v Dubaji

5. Umelo vytvorené ostrovy

Ľudia v Dubaji sa radi pýšia extrémnym bohatstvom, no v tomto projekte zašli ešte ďalej. Vystavali si umelé ostrovy mimo pobrežia. Na ostrove v tvare palmy sú rôzne hotely a rezorty s plážami. Druhý ostrov je známejší a nazýva sa „The World“, čo znamená svet. Ak si našetríte, môžete si tam kúpiť vlastnú krajinu.

Palm tree Dubaj

6. Luxusné a extravagantné hotely

Nie je pochýb o tom, že Dubaj je bohaté mesto a keď máte chuť utrácať peniaze, ste na správnom mieste. V Dubaji sú tie najluxusnejšie hotely na svete.

Hotely v Dubaji

7. Pohostinnosť

Úžasnú dovolenku v Dubaji si užijete aj keď máte hlbšie do vrecka, pretože kultúra v Dubaji znamená pohostinnosť. Ľudia v Dubaji, nech pochádzajú z akejkoľvek sociálnej vrstvy sú známi svojou štedrosťou, ktorí vítajú ľudí s otvorenou náručou.

zena v Dubaji

8. Ďalším dôvodom prečo navšťíviť Dubaj je aj super lacná letenka do Dubaja z Prahy. Letenku nájdete TU

 © 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent