Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Meno na letenke či rezervácii musí byť správne

21.12.2010
« späť
check-in-na-letiskach-peter.jpg

Každému z nás sa už stalo, že sa pomýlil. Tak isto sa to môže stať  aj pri kúpe letenky, konkrétne  pri vypisovaní mena cestujúceho.

Na každej jednej letenke musí byť správne meno, pretože sa musí zhodovať s menom v pase alebo občianskom preukaze. Tiež je nutné, aby poradie mena a priezviska bolo napísané tak, ako je stanovené. V prípade, že má cestujúci viacero priezvisk alebo krstných mien, musia sa zadať v správnom poradí.

 

Nezabúdajte na to, že zmena mena v rezervácii a na letenke nie je v 99% možná. Buď sa musí spraviť úplne nová rezervácia letu so správnym menom alebo pri menších chybách sa vloží správne meno do poznámky. Ak  je však správne meno veľmi odlišné od toho nesprávneho v rezervácii, určite treba urobiť novú rezerváciu alebo je nutné na letenke buď zmeniť meno za poplatok (ak je táto zmena povolená leteckou spoločnosťou) alebo letenku úplne stornovať a zakúpiť novú letenku.

 

 

V prípade menšej chyby na lete po Európe sa vo väčšine prípadov dáva len správne meno do poznámky. Pri každej takejto situácii sa musí kontaktovať letecká spoločnosť, aby neprišlo k nedorozumeniu. Ak je to let do Ameriky či Ázie atď., tak sa vo väčšine prípadov musí kúpiť nová letenka. Ak má klient viacero mien a v letenke sú uvedené len niektoré i keď správne,  tak je kontrola na letisku oprávnená ho na let nevpustiť.

 

 

Ak letíte nízkorozpočtovou leteckou spoločnosťou Ryanair a v letenke chýba alebo je navyše písmenko v strede priezviska či mena,  tak sa to neberie ako chyba i keď nie je nikde „napísané“, že vás cez kontrolu pustia. Vždy je lepšie kontaktovať leteckú spoločnosť, prípadne agentúru,  prostredníctvom ktorej ste letenku zakupovali a ohlásiť túto chybu.   

 

Pri rezervácii či kúpe letenky si vždy poriadne skontrolujte, či sú mená cestujúcich správne.© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent