Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Noví prepravcovia na obzore bratislavského letiska

11.01.2011
« späť
dsc01447.jpg

Hospodárske noviny informovali, že od 24. 01. 2011 začne arménska spoločnosť Armavia prevádzkovať priamo linku z Bratislavy do Jerevanu.

zimnom letovom poriadku bude Armavia prevádzkovať raz do týždňa – lietadlo bude odlietať z Jerevanu vždy v pondelok o 19,20. Od apríla, kedy bude v platnosti letný letový poriadok, by malo lietadlo z Jerevanu odlietať v pondelok a piatok o 22,45 miestneho času. Let z Jerevanu by mal trvať približne štyri hodiny a z Bratislavy do Jerevanu asi 3,5 hodiny.

 

Pasažieri by mali cestovať na palube lietadla s 50-timi miestami Canadair Regional Jet. Nová linka by mala osloviť najmä rakúsky trh, keďže z Viedne do Jerevanu už teraz lietajú trikrát týždenne Austrian Airlines.

 

V médiách sa objavila aj informácii o predpokladanej cene letenky, ktorá by sa mala pohybovať o 381,83 Eur pre dospelú osobu.

 

Avšak táto linka by nemala byť jedinou novou. Hovorkyňa letiska Dana Madunická potvrdila, že rokujú s viacerými leteckými spoločnosťami, avšak toto tvrdenie viac nekonkretizovala. V médiách sa už objavili „šumy“, že z bratislavského letiska by mali odlietať aj lietadlá spoločnosti Turkisch Airlines či nízkonákladových leteckých spoločností AnadoluJet Alitalia, pričom práve Alitalia by mohla prevádzkovať spojenie medzi Bratislavou a Rímom.

 

Už počas tohto zimného letového poriadku je novinkou na bratislavskom letisku priame charterové spojene s Antalyou, ktoré prevádzkuje letecká spoločnosť Onur Air.

 

Nové linky by vraj mohli pribudnúť aj pod réžiou nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair. Už sme vás informovali o novej priamej linke Bratislava – Las Palmas, ktorá bude v prevádzke od 18. februára. Dôvodom prečo aj v budúcnosti očakávať vznik nových liniek tejto spoločnosti je to, že pokiaľ bude Ryanair otvárať nové linky, nebudú sa mu zvyšovať letiskové poplatky, čo môže byť dosť silná motivácia. Nejaký čas sa už dokonca šepká o tom, že aj v Bratislave by mohol otvoriť jeden svoj tzv. bases (základňu), kde by lietadlá mohli aj „nocovať“.

 

 

Letisko Bratislava spolu s vytváraním nových liniek očakáva pochopiteľne aj nárast cestujúcich. Predpokladaný nárast je z minuloročných 1,7 mil. pasažierov na 1,85 milióna. Nárast by mali podporiť aj charterové (nepravidelné) lety a isté percento vzrastu by malo podporiť aj viac cestujúcich na linkách do „letných destinácií“ ako Alghera (Sardínia) či talianskeho Trapani. Viac cestujúcich využívajúcich leteckú dopravu by mali prilákať aj Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2011, ktoré sa budú konať v Bratislave a Košiciach.

 

 

Až pri bilancovaní roka 2011 sa ukáže, či dané predpoklady boli správne alebo boli len akousi chimérou, každopádne držíme palce, aby sa potvrdili len pozitívne prognózy.© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent