Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Ryanair ruší linky do Bristolu a Štokholmu

04.02.2011
« späť
ryanair--od-mira-3-ku2.jpg

Letecká spoločnosť Ryanair predáva letenky niekedy  aj ,,za babku“ . Ak si klient kúpi letenku tejto leteckej spoločnosti, neznamená to však, že aj odletí.

Letenka vám nemusí byť zrušená len kvôli počasiu, výbuchu sopky, prípadne štrajkujúcim pracovníkom letiska, ale najnovšie letecká spoločnosť Ryanair ruší lety aj do destinácií, ako sú Štokholm – Skavsta, a taktiež Bristol vo Veľkej Británii. Všetky tieto linky budú  od 27.03.2011 zrušené.

 

Čo to znamená pre našich klientov? Ak si letenku zakúpili ešte minulý rok na termíny od 27.03. 2011 prípadne dátum letu tam mali ešte pred koncom marca, ale spiatočný let bol už po 27. marci, ich let je tiež zrušený.

 

Ak bol cieľovým miestom klienta Bristol, tak má na výber z troch možností. Buď si požiada o full refund, čo je vrátenie peňazí za zrušený let alebo si môže vybrať náhradnú trasu autobusom, ktorý letecká spoločnosť ponúka. Autobusový okruh sa týka destinácií:

 

Londýn, Luton- Bratislava- Londýn, Luton

Londýn, Stansted- Porto-Londýn, Stansted

Londýn, Stansted- Rimini- Londýn, Stansted

 

Tretia možnosť je zdarma požiadať o prebookovanie letu do 27.3.2010, ak sú ešte voľné miesta a systém ich ponúka. Dá sa to jedine telefonicky cez call centrum spoločnosti Ryanair.

 

Pri letisku Štokholm sú dve možnosti, buď požiadanie o full refund, kedy by platba mala byť automaticky vrátená späť klientovi, tu je však potrebné, aby nám poslal číslo účtu, kam platbu pošleme. Alebo sa dá tiež zdarma požiadať o prebookovanie cez call centrum.

 

Ak si klienti priplatili aj poistenie cez UNION, je potrebné, aby osobne alebo telefonicky kontaktovali poisťovňu a na základe zrušeného letu požiadali o preplatenie poistenia.

 

O zrušených letov informujeme ihneď našich klientov a ponúkame im spomínané varianty. V prípade, že sa zrušenie daných liniek týka aj vás, je len vašou voľbou, ktorý z ponúkaných variantov využijete.© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent