Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Sú letenky nízkonákladových spoločností lacné?

27.04.2011
« späť
letenka---pas-kupena.jpg

Aj vy ste videli reklamu na super lacné letenky? Určite áno, veď kto by zaváhal nad možnosťou precestovať svet za pár eur. No realita je veľakrát iná.

No realita je veľakrát iná. Je síce pravda, že môžete letieť do Londýna, Ríma, Paríža, Barcelony, na Sardíniu či na Kanárske ostrovy takmer „za facku“, avšak ma to svoje úskalia.

 

 

Musíte si letenku kúpiť v pravý čas, teda vystihnúť akciu leteckej spoločnosti. Ak už na takú natrafíte, super cena nemusí byt konečná a ani zďaleka taká nízka. Nezabudnite, že za všetky služby navyše sú ďalšie príplatky: batožina do podpalubia, prednostný nástup na palubu, check in a nakoniec aj poplatok za platbu kreditnou kartou.

 

 

Poplatky za batožinu do podpalubia sa pohybujú až do výšky 35€ na jeden smer letu. Letíte na pár dní a myslíte si, že sa zbalíte len do príručnej batožiny, aby ste nemuseli dať nemalé peniaze za batožinu? Treba však pamätať na to, že kozmetiku, nápoje či alkohol môžete prepraviť v príručnej batožine len vo veľmi malom, obmedzenom množstve, a keď si to uvedomíte neskoro „tesne pred odletom“, keď ste už „nacheckovaní“, tak poplatky sa dokúpenie batožiny do podpalubia sa môžu vyšplhať aj dvojnásobne .

 

 

Niektoré spoločnosti umožňujú priplatiť si sedadlá alebo prednostný nástup na palubu. Za tento madštandard si priplatíte od 5 - 10 € na smerletu.

 

 

U väčšiny nízkonákladových spoločností je nutné vytlačiť si najneskôr niekoľko hodín pred odletom palubný lístok. Tento on-line check-in je tiež spoplatnený symbolickými sumami. Avšak ak si nespravíte check-in cez web, tak na letisku zaplatíte za vytlačenie palubného lístku (tzv. boarding passu) aj 40 € na smer letu.

 

 

A na záver, keď ste sa konečne dostali k platbe letenky, systém vám ponúka nespočetné množstvo typov kreditných kariet, no môže sa stať, ako naschvál, že pri type vašej platobnej karty môže byť poplatok za jej použitie cca 10 € za smer letu.

 

 

Tak keď si to spočítame letenka s batožinou, prioritným nastupovaním, on line checkinom a platbou kartou vás vyjde približne 80 - 100€ na osobu a aj viac. A keď chcete zobrať celú rodinu, tak to určite už nie je tak celkom zadarmo.© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent