Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Tajomstvo leteckej prepravy poštového holuba odhalené

01.04.2015
« späť
holub.jpg

Niekedy sa stretávame so špecifickými požiadavkami klientov na prepravu zvieracích miláčikov či pomocníkov. Keďže sa snažíme vyhovieť našim klientom ako len najlepšie vieme, prinášame vám tipy, ako zariadiť leteckú prepravu poštového holuba, aby si sám nemusel príliš drať svoje drahocenné krídla.

1. Poštový holub nie je sova z Harryho Pottera

Predpokladáme, že majitelia poštových holubov majú svojich zverencov dobre vycvičených, čo môže znamenať úsporu financií v prípade, ak pre nich plánujú spiatočnú cestu.

V takomto prípade totiž stačí pre holuba zariadiť dopravu iba na jeden smer.
Pozor! Poštový holub nie je sova z Harryho Pottera ani havran z Hry o tróny, nevie uhádnuť, kam ho z miesta jeho bydliska chcete poslať! Avšak domov sa vrátiť vie. Takže mu stačí vybaviť jednosmernú prepravu do miesta, kam ho chcete vyslať a naspäť už trafí sám. Najlepšie, ak ho bude doma čakať jeho drahá polovička. heart

 

2. Dožitie v krajine vyslúžilých poštových holubov

Stretli sme sa aj so špecifickou požiadavkou nášho klienta, ktorý chcel prepraviť holuba na miesto zaslúženého dôchodku. Celý život si usilovne sporil vo výhodnom dôchodkovom pilieri, ktorý mu našťastie nikto nevytuneloval, a preto mu majiteľ vybavil pokojné strávenie staroby v Nórsku.

Nespornou výhodou je to, že ak by sa mu zdala v tejto severskej krajine príliš veľká zima, ľahko zamieri späť do svojho rodiska a nepotrebuje k tomu žiadne GPS.

 

3. Poštový holub nemôže letieť sám

Letecké spoločnosti nepoznajú štatút tzv. nesprevádzaného zvieraťa, preto je nutné, aby s holubom cestovala osoba, ktorá však nemusí byť nevyhnutne jeho majiteľom.

Stačí, aby bola poštovému holubovi sympatická a poznala jeho špecifické potreby. Nie na všetkých letoch vám však poštového holuba povolia prepraviť. Preto je nutné si po rezervovaní letenky overiť, či vám letecká spoločnosť prepravu vzácneho operenca schváli.

 

4. Kto skôr príde, ten skôr letí

Letecké spoločnosti dodržujú striktné pravidlá, podľa ktorých je prísne zakázané prepravovať na jednej palube poštového holuba a mačku. Platí pravidlo, kto skôr príde, ten letí. Preto, ak je už na konkrétny let nahlásená malá šelma, márne budete argumentovať, že váš holub je špeciálne cvičený na mierové vyjednávania s príslušníkmi mačacieho klanu a má v danom odbore niekoľkoročné skúsenosti bez ujmy.

 

5. Poštový holub s Ryanairom nepoletí

Rozhodne sa nepokúšajte prepraviť poštového holuba nízkonákladovou leteckou spoločnosťou. Nepovoľujú prepravu zvierat na palube a vy by ste mohli byť počas letu v oprávnených pochybnostiach, z čoho tie ponúkané voňavé „chicken wings“ v skutočnosti sú.

 

PS 1: Pri príležitosti dnešného Dňa vtákov sme sa rozhodli tento článok venovať všetkým poštovým holubom a želáme im na ich letoch veľa šťastia a málo dravcov. wink

PS 2: Majiteľom odporúčame nebrať tento článok príliš vážne a obrátiť sa s prepravou ich zverencov na špeciálnu leteckú prepravnú spoločnosť, napr. Cargo.

Uletený 1. apríl devil.

 

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER A ZÍSKAJTE CESTOVATEĽSKÉ RADY A TIPY KAŽDÝ TÝŽDEŇ EMAILOM:


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent