Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Aktuality

So Slovak Lines na letisko Schwechat až 13-krát za deň

Publikované dňa: 29.06.2021 | 447 prečítaní

Niektoré obľúbené autobusové spoje smerujúce na neďaleké letiská za hranicami Slovenska boli pre pandémiu dočasne zrušené. Situácia sa však pomaly zlepšuje, na čo zareagovala aj spoločnosť Slovak Lines a obnovila skorú rannú linku o 3:00 h. z Bratislavy na letisko Viedeň – Schwechat. Prepravca tiež zaradil do svojho grafikonu tri nové spoje v časoch o 9:00, 11:00 a 13:00 h. Na viedenské letisko sa tak pohodlne dostanete až trinástimi spojmi denne. Jednosmerný lístok teraz kúpite od 7,90 eur.

Z Košíc priamo do Zadaru exkluzívne s AirExplore už od 3. júla!

Publikované dňa: 22.06.2021 | 767 prečítaní

Chorvátsko je aktuálne na slovenskom cestovateľskom semafore zelenou krajinou. Navyše, Slováci môžu po novom na Jadran cestovať bez testu či karantény. Na dopyt po dovolenkách v Chorvátsku zareagovali aj aerolinky AirExplore spoločne s cestovnou kanceláriou Pelikán a od 3. júla spúšťajú priamu linku z Košíc do Zadaru. Premávať bude každú sobotu až do 4. septembra 2021.

Airbus ukončuje program štvormotorových doubledeckrov A380

Publikované dňa: 15.06.2021 | 463 prečítaní

Európsky výrobca Airbusov doručí už len posledné štyri stroje A380, ktoré pôjdu do zbierky dubajských aeroliniek Emirates. Spoločnosť sa rozhodla ukončiť program štvormotorových doubledeckrov po viac ako desiatich rokoch. Prvé aerolínie, ktoré začali Airbus A380 používať, boli Singapore Airlines.

Európsky COVID pas pre jednoduchšie cestovanie počas pandémie

Publikované dňa: 08.06.2021 | 696 prečítaní

Najneskôr od 1. júla by u nás mali začať fungovať tzv. Európske COVID pasy. Na ich zavedenie sa intenzívne pripravuje aj Slovensko. Prototyp aplikácie GreenPass a jej dvojičky OverPass určenej pre hoteliérov, je už podľa štátnej akciovej spoločnosti Slovensko IT funkčný a prebieha jeho testovanie. Aplikácia GreenPass umožní občanom naskenovať si QR kódy potvrdzujúce vakcináciu, test či prekonanie koronavírusu.

Popradské letisko plánuje spustiť nové pravidelné linky

Publikované dňa: 01.06.2021 | 795 prečítaní

Letisko Poprad-Tatry chce od septembra 2021 spustiť priamu linku do Bratislavy. Pre TASR to uviedol riaditeľ Letiska Poprad-Tatry Peter Dujava. Ďalšou z priorít bude podľa jeho slov aj pravidelné letecké spojenie Popradu s Prahou.

Zažite futbalové Majstrovstvá Európy priamo na štadióne!

Publikované dňa: 28.05.2021 | 426 prečítaní

Ste fanúšikom futbalu? Príďte podporiť slovenský reprezentačný tím priamo na tribúnu a o nezabudnuteľný zážitok máte postarané! Máme pre vás skvelý tip na dva jedinečné letecké zájazdy na Majstrovstvá Európy s odletom priamo z Bratislavy a ubytovaním v španielskej Seville alebo ruskom Petrohrade.

Od 31. mája platí na Slovensku nový cestovateľský semafor

Publikované dňa: 26.05.2021 | 687 prečítaní

Zo zelených krajín už budeme môcť cestovať na Slovensko bez karantény. Konzílium odborníkov sa dohodlo na novom cestovateľskom semafore, ktorý začne oficiálne platiť od pondelka 31. mája. Zaradenie krajín do jednotlivých farieb sa bude prehodnocovať každé dva týždne. V prípade náhlej zmeny epidemiologickej situácie alebo vyššieho výskytu nových mutácií v niektorej z krajín sveta môže dôjsť k individuálnemu prehodnoteniu tejto krajiny aj mimo dvojtýždňového režimu.

Cestovať do Slovinska môžu Slováci už aj bez testu a karantény

Publikované dňa: 18.05.2021 | 394 prečítaní

Slovenská republika sa od 15. mája zaradila v Slovinsku do tzv. žltého zoznamu krajín s lepšou epidemiologickou situáciou. Pre Slovákov to znamená, že do Slovinska už môžu vstupovať bez povinnosti absolvovania karantény alebo preukazovania sa negatívnym výsledkom testu na koronavírus.

Dovolenka bez drámy? Roger Federer odporúča Švajčiarsko! A čo na to Robert De Niro?

Publikované dňa: 11.05.2021 | 474 prečítaní

Svetoznámy tenista Roger Federer sa stal ambasádorom novej kampane na podporu domáceho turizmu z dielne Švajčiarskej agentúry pre cestovný ruch. Federer sa vo vtipnom videu pokúša presvedčiť známeho oscarového herca Roberta De Nira, aby navštívil Švajčiarsko a natočil o ňom film. De Niro však prekvapivo týmto nápadom moc nadšený nie je a namiesto seba odporúča iného hollywoodskeho herca. Celý príbeh si teraz môžete pozrieť na videu vo vnútri článku.

Španielsko plánuje otvorenie dovolenkovej sezóny už v júni

Publikované dňa: 04.05.2021 | 508 prečítaní

Španielsko by chcelo privítať zahraničných turistov už začiatkom leta. Počas mája bude na letiskách po celej krajine testovať pilotný program na zavedenie digitálneho COVID certifikátu, aby tak už čoskoro mohlo otvoriť letnú turistickú sezónu.

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent