Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Aktuality

Nové podmienky pre vstup do Veľkej Británie: 2 testy a karanténa v hoteli

Publikované dňa: 11.02.2021 | 755 prečítaní

Veľká Británia sprísňuje od 15. februára pravidlá vstupu na svoje územie. Po novom treba po príchode do krajiny podstúpiť až dva PCR testy na COVID-19 (na 2. a 8. deň) a ak cestujete z rizikovej oblasti, putujete hneď do špeciálnej hotelovej karantény, ktorá trvá 10 dní. Ubytovanie, vrátane oboch testov, si každý musí zaplatiť zo svojho. Cena za jeden test sa pritom pohybuje okolo 100 libier a za ubytovanie takmer 1800 libier.

3 horúce tipy na bezpečné dovolenkové destinácie v exotike

Publikované dňa: 02.02.2021 | 758 prečítaní

Láka vás vyraziť si niekam na dovolenku do tepla, ale strácate sa už v spleti neustále sa meniacich pravidiel a obmedzení? Preto sme pre vás pripravili tri horúce tipy na jedinečnú exotickú dovolenku, počas ktorej sa môžete cítiť bezpečne a zároveň splnenie podmienok pre vstup do krajiny je veľmi jednoduché.

Respirátor FFP2 povinný na palube Austrian Airlines, Lufthansa umožní vstup aj s chirurgickým rúškom

Publikované dňa: 28.01.2021 | 1048 prečítaní

Od 25. januára 2021 začali aerolínie Austrian Airlines požadovať od cestujúcich nosenie respirátorov typu FFP2 na palubách svojich lietadiel. Ostatné aerolinky patriace do skupiny Lufthansa prechádzajú od 1. februára na podobné pravidlo - cestujúci však nemusia nutne použiť respirátor FFP2, stačiť im bude aj respirátor KN95 alebo chirurgické rúško.

Doprajte si leto v Dubaji už na jar s lacnými letenkami od Wizz Air!

Publikované dňa: 20.01.2021 | 647 prečítaní

Luxusné obchody, dychvyrážajúce mrakodrapy, prepychové hotely, ale i nádherné pláže zaliate tropickým slnkom - to všetko je Dubaj - mesto, v ktorom sa nudiť rozhodne nebudete. Ideálnou destináciou je nielen pre mladých cestovateľov, ale i rodiny s deťmi. Navyše, Dubaj ako jediný emirát v celej krajine nevyžaduje po vstupe absolvovanie povinnej karantény.

Luxus, cigarety, alkohol či prehliadka dokonalých outfitov - aj takto vyzeralo lietanie v minulosti

Publikované dňa: 14.01.2021 | 557 prečítaní

Komerčné lietanie vzniklo ešte pred druhou svetovou vojnou, výraznejšie rozmáhať sa však začalo až po nej. Považované bolo za exkluzívnu formu prepravy a nieslo sa najmä v znamení luxusu. V 50. a 60. rokoch zažívalo svoj zlatý vek, lietať sa vtedy začalo aj do exotickejších destinácií. A ako si lietanie užívali samotní cestujúci? Prezradíme vám v našom článku.

Digitálny očkovací preukaz ako cesta k slobodnému cestovaniu

Publikované dňa: 07.01.2021 | 1154 prečítaní

Pravdepodobne sa už čoskoro dočkáme novinky, ktorá nám opätovne uľahčí slobodné cestovanie po celom svete. Reč je o mobilnej aplikácii, ktorá by obsahovala informácie o tom, či ste zaočkovaní proti COVID-19, prípadne ste koronavírus už prekonali alebo máte aktuálny negatívny test. Platnosť preukazu by sa mohla okrem cestovania vzťahovať napríklad aj na návštevu kultúrnych a športových podujatí.

Ako získať negatívny výsledok testu na COVID-19 v angličtine?

Publikované dňa: 08.12.2020 | 25900 prečítaní

Chystáte sa do zahraničia? Potvrdenie o negatívnom výsledku testu na COVID-19, ktoré budete pri svojej ceste potrebovať, vám však v slovenskom jazyku vo väčšine krajín sveta neakceptujú. Preto vám odporúčame nechať si ho vyhotoviť v angličtine. Ako na to?

Egyptair spúšťa priamu linku z Budapešti do Hurghady

Publikované dňa: 23.11.2020 | 911 prečítaní

Nové letecké spojenie na trase Budapešť - Hurghada otvára ešte túto zimnú sezónu letecká spoločnosť Egyptair. Prvý let je naplánovaný na 28. novembra 2020, pričom nová linka do Egypta bude premávať až do 27. marca 2021. O tejto novinke informovali egyptské aerolinky prostredníctvom tlačovej správy.

Bezpečná dovolenka na exotickom Zanzibare s letenkami za akciové ceny

Publikované dňa: 12.11.2020 | 926 prečítaní

Azúrové more, nádherné pláže s jemným bielym pieskom, exotická vegetácia či omamná vôňa korenia. Aj takto by sa dala opísať exotická dovolenka na Zanzibare - na ostrove ležiacom pri juhovýchodnom pobreží Afriky. Je ideálnou destináciou práve na dovolenku počas zimy, teraz navyše extra výhodnú aj vďaka letenkám na Zanzibar za akciové ceny.

Ďalšia redukcia letov na bratislavskom letisku. Na mesiac sa ruší Manchester i Londýn-Luton

Publikované dňa: 29.10.2020 | 1118 prečítaní

O rušení niektorých pravidelných liniek informovalo letisko Bratislava prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Letecké spojenie z nášho hlavného mesta do Londýna-Lutonu tak nebude spoločnosť Wizz Air prevádzkovať od polovice novembra do polovice decembra. V tom istom období sa ruší aj linka z Bratislavy do Manchestru prevádzkovaná nízkonákladovou spoločnosťou Ryanair. Do Dublinu a Londýna-Stanstedu sa z bratislavského letiska dostanete po novom dvakrát týždenne.

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent