Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Váš dovolenkový kalendár

21.10.2016
« späť
Planovanie-cestovania.jpg

Plánujete dovolenku do vašej obľúbenej destinácie, ale neviete kedy cestovať? Pozrite si náš dovolenkový kalendár, kde nájdete, ktorý mesiac je na cestovanie najlepší. Vaše túlavé topánky ostanú suché a dovolenku si užijete.

Kalendar cestovania

1. Január:

V januári, keď je na Slovensku zima, určite oceníte príjemné teplé počasie v Thajsku, v Afrike alebo v Mexiku. Užite si najkrajšie pláže na svete.

Bangkok palac

2. Február:

Určite si február naplno užijete na Srí lanke, kde je v tomto ročnom období veľmi príjemne. Možno vám učaruje Kostarika, alebo krajiny v Malajzii. Vo februári vás určite poteší výlet na Bahamy, alebo dostanete chuť na výlet do Benátok na karneval. Prejdete sa v gondole po najkrajších kanáloch mesta. 

Benatky gondoly

3. Marec

Marec láka mnohých cestovateľov na dobrodružstvo do Vietnamu, kde je nádherná príroda a krásne hory. Pokiaľ je vám na Slovensku v marci zima, môžete sa zohriať na pláži v Portoriku, na Maledivoch, alebo na Kanárskych ostrovoch. Ak máte chuť zažiť safari, určite sa vám bude páčiť v Južnej Afrike, alebo sa necháte zlákať plážami v Mexiku. Ak máte chuť cestovať niekde bližšie a určite sa vám bude páčiť v Madride, kde je v marci veľmi pekne.

Madrid

4. Apríl

Jar v Paríži je úžasná. Začínajú kvitnúť kvety a počasie je akurát príjemné na prechádzky. Ak milujete romantické prechádzky určite si vyberte Paríž.

Väčšina Bedekrov odporúča cestovateľom navštíviť Kubu v Apríli. Vtedy je tam hlavná sezóna a nehrozí tam nebezpečenstvo hurikánov. Ak je vám na Slovensku zima ešte aj v Apríli, určite sa zohrejete v Marockom Marrákeši. Pozriete si miestne bazáre, spravíte výlet na ťavách a nadýchate sa korenistého orientu. Pre tých čo radi cestujú za veľkú mláku je výbornou voľbou Florida.

Jar sa oblieka do krásnych šiat aj v Tokiu, kde rozkvitnú stromy, a ulice sú lemované ružovými lístkami. Je to nádherný pohľad. To musíte uznať. 

V apríli vám odporúčame navštíviť aj Cyprus, kde je tiež v tomto mesiaci veľmi príjemne. 

Lisabon je nádherné mesto, kde máte veľa možností zábavy. Ak radi surfujete v Apríli si tento šport užijete naplno.

Lisabon

5. Máj

V máji je už príjemne teplo a letenky na Grécke ostrovy lákajú najnižšími cenami. V tomto jarnom mesiaci si naplno užijete dovolenku v Kalifornií. Ktoré koľvek mesto si vyberiete, počasie vám výlet viac ako príjemní.

Istanbul láka nádhernými tulipánmi a prechádzkami týmto tajuplným mestom, kde sa určite budete chcieť vrátiť. 

Tak isto vám odporúčame zažiť jar v talianskom Toskánsku. Ochutnajte najlepšie vína v nádhernej Florencii. Ak máte radšej temperamentnejšie Španielsko určite navštívte Maltu.

Malta

6. Jún

V júni je už príjemne teplo a väčšina Slovákov cestuje k slovenskému moru v Chorvátsku. Nemusíme zdôrazňovať nádherné more a krásne zákutia Chorvátska. Pokiaľ ste v Chorvátsku už boli a máte chuť spoznať niečo nové, odporúčame južné Francúzsko. Jeho Azúrové pobrežie láka nádhernou vôňou levandule a výborným vínom.

Plážami a dovolenkami plnými relaxu sa nedá zahanbiť ani Španielsko. Určite si užijete pobyt na Malorke. 

Pokiaľ máte radšej prechádzky po meste, na začiatku leta si naplno užijete výlet do Londýna, alebo do dánskej Kodane. Petrohrad je nádherné mesto a pokiaľ vám výlet spríjemní aj počasie, odnesiete si domov dokonalý zážitok. 

Londýn

7. Júl

Júl je ideálnym mesiacom na dobrodružstvo na ľadovom ostrove Island. Nechajte sa ohromiť nádherou krajiny, hôr, termálnych prameňov Islandu. 

No väčšina dovolenkárov v lete radšej hľadá ideálne miesto pre oddych a najlepšie miesta na opaľovanie. Pre vás vyberáme dokonalú Sardíniu, alebo Pugliu v Taliansku. 

Pokiaľ ste sa rozhodli cestovať trochu severnejšie, úsmev na tvári vám vyčarí Štokholm. Dostupnosťou leteniek a úžasným zážitkom.

štokholm

8. August

August je sezóna, ktorú milujú najmä surferi. Veľké vlny a prechádzky po pláži, preto si určite vyberte Bali. 

Príjemné výlety v auguste zažijete aj v meste ako Edinburg, Amsterdam, alebo Dublin.

Dublin

9. September

September, predznačuje príchod jesene. No v niektorých destináciách je ešte stále príjemne teplo. Ideálny čas na výlet na Sicíliu, spoznáte originálnu kultúru s výnimočnou gastronómiou. Výborné ceny leteniek vás možno zavedú aj do talianskeho do Milána. 

Na jeseň je New York výborný nápad. Stačí zbaliť kufre a cestovať.

Barcelona je obľúbená destinácia počas celého roka, kde sa výborne zabavíte, no v Septembri je tam stále príjemne teplo, tak si naplno užijete pobyt na pláži, alebo v plážových baroch. 

Odporúčame cestovať aj na Santorini, Korfu, zabaviť sa na Ibize, alebo si odbehnúť do Budapešti.

Barcelona

10. Október

Rím je ideálnym mesiacom na prechádzku v Ríme. Nie je neskutočne teplo, tak si naplno užijete prechádzku po pamiatkach, ktorých je v Ríme naozaj mnoho. Pokiaľ si stále chcete užiť pobyt na pláži Cyprus je správna voľba.

Rím koloseum

11. November

V novembri už na Slovensku prituhuje, preto treba cestovať do teplých krajín, možno rovno aj k protinožcom na Nový Zéland. Alebo na západ USA a vyhrať jackpot v Las Vegas. Ďalšie miesta pre ideálny výlet sú: Buenos Aires a Európa sa pochváli pamiatkami v Aténach.

 

Ateny

12. December

Pokiaľ teploty klesli na Slovensku pod nulu a vy túžite len po tom aby ste si ľahli na pláž, Dubaj vám určite túto požiadavku splní.

Praha je v decembri nádherná. Najmä keď napadne sneh, alebo sa zastavíte na punč na vianočných trhoch. 

Dubaj fotka

Tak čo, ktoré destinácie máte na pláne vy?© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent