Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

USA cenovo dostupnejšie

08.04.2011
« späť
dsc01433.jpg

Už je to pár rokov, čo sme o Amerike mohli viacerí len snívať. Letenky boli cenovo dostupné len pre ľudí, ktorí mali peniaze, prípadne pre tých, ktorí mali v Amerike rodinu či príbuzných.

Letenky do New Yorku stáli niekoľko desiatok tisíc slovenských korún, a preto viacerí mohli o svojom „americkom sne“ naozaj len snívať.

 

Ako agentúra predávajúca letenky najlepšie vidíme, ako letecké spoločnosti v priebehu rokov menia ceny a aké dávajú akcie. Ešte minulý rok v rovnakom období (v máji) ste mohli zakúpiť letenku z Viedne do USA za cca 450 - 500 Eur, pričom tento rok aj niektorí z nás váhali, či nezbalíme kufre, a tiež si neužijeme nejaký ten májový americký víkend wink.

 

Priamu linku, tentoraz z Budapešti do New Yorku a späť, ste mohli nájsť za cenu 350 Eur. Takéto ceny boli v predaji už vo februári a boli to lety na apríl – máj. Možno len závidieť ľuďom, ktorí nemajú problém zbaliť kufre z hodiny na hodinu a ísť. Za túto cenu sa to určite oplatí.

 

 

Samozrejme lety mimo sezónu sa dajú zohnať za omnoho výhodnejšiu cenu, ako počas vrcholnej sezóny, ktorá trvá od konca júna do polovice septembra. Ale vraví sa, že kto hľadá, ten nájde. Takže možno práve apríl - máj je cenovo prístupnejší na návštevu „krajiny za veľkou mlákou“.

 

 

Pokiaľ vám priamy let do New Yorku nevyhovuje a chceli by ste sa dostať niekam ďalej, tak to vôbec nie je problém. V rezervačnom systéme si môžete nájsť aj mnohé vnútroštátne americké linky za veľmi dobré ceny - od 100 Eur na osobu.

 

Dokonca lety z Budapešti do Miami sme v novembrových termínoch našli za cenu cca 450 Eur, čo nie je až tak veľa pri pomyslení na to, že let zahŕňal iba jeden prestup a v novembri je na Floride ešte stále krásne.

 

 

 

Letecké spoločnosti dávajú rôzne výhodné akcie, horšie je, že nikdy neviete kedy budú a akých letov sa budú týkať. Ale tak to je vo všetkom. Každopádne niekedy sa oplatí sledovať ceny leteniek, pokiaľ máte záujem niekam vycestovať, prípadne prekvapiť svoju polovičku predĺženým víkendom, týždňom či mesiacom v Amerike.

 

 

Tak pokiaľ sa vám podarí jednu z takýchto akciu využiť, neváhajte a splňte si aj vy aspoň nejaký ten svoj „americký sníček“.


Podobné články


© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent