Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

10 tipov ako si uľahčiť cestovanie

19.10.2015
« späť
letenky5.jpg

Je jedno, či na dovolenku letíte len raz za rok, alebo lietate pravidelne, určite sa vám zíde 10 tipov, vďaka ktorým počas cesty môžete ušetriť peniaze, čas a určite aj nervy.

 

 

Namiesto skladania si oblečenie zrolujte

V prípade mnohých leteniek máte nárok len na obmedzené množstvo batožiny. Výbornou pomôckou na ušetrenie miesta v batožine je rolovanie oblečenia namiesto skladania. Takto je možné do kufra zbaliť viac vecí ako pri klasickom skladaní.

Aj topánky sa dajú využiť

Ak patríte medzi ľudí, ktorí sa snažia zužitkovať každé voľné miesto v batožine, určite nesmiete zabudnúť na priestor v topánkach. Tento je možné využiť na ponožky, spodnú bielizeň a iné drobnosti. Topánky zaberajú vo vašej batožine asi najviac miesta a je potrebné ich využiť tak ako sa len dá.

 

Plavecká čiapka na topánky

Plaveckú čiapku je možné využiť na iné účely ako na ochranu vlasov pred vodou a krabmi. S topánkami sa teda spája aj náš ďalší tip. Počas cestovania môže plavecká čiapka dobre poslúžiť na ochranu oblečenia pred ušpinením od topánok, keďže topánky môžeme do čiapky jednoducho zabaliť a následne si do kufra uložiť ďalšie oblečenie.

 

Zapnite si „režim v lietadle“ na svojom telefóne

Počas aktívneho „režimu v lietadle“ môžete svoj mobilný telefón využívať napríklad na prehrávanie hudby, alebo na hry a zároveň si šetríte batériu.

 

Ako ušetriť na letisku?

Každý cestovateľ dobre vie, že stráviť niekoľko hodín na letisku môže vyjsť finančne draho. Ušetriť sa však dá aj tu – napríklad na neustálom kupovaní vody. Dobrým tipom je priniesť si prázdnu fľašu, ktorú si po absolvovaní všetkých kontrol jednoducho naplníte vodou. V prípade, že neletíte z letiska v rozvojovej krajine, voda z umývadla by mala byť pitná.

 

Sedadlá pre dvoch

Keď cestujete dvaja, je dobrým ťahom zarezervovať si jedno miesto pri okne a jedno v uličke tak, že medzi vami ostane jedno sedadlo voľné. Je možné, že sedadlo medzi vami ostane počas letu voľné a tak budete mať pre seba viac priestoru. Ak by si však medzi vás niekto prisadol, môžete ho požiadať, aby ste si miesta vymenili (poteší sa, že dostane okno alebo uličku) a stále budete sedieť vedľa seba.

Pokrčené sako  

Ak cestujete na stretnutie a nechcete aby sa vám sako alebo košele zašpinili alebo pokrčili, jednoducho si ich poskladajte prevrátene a odložte medzi ostatné veci.

 

Pozor na mobilné dáta!

Pri cestovaní nesmiete zabúdať ani na to, že surfovanie na internete vás môže vyjsť veľmi draho, ak nemáte predplatený dátový roaming. Preto je vždy potrebné vypnúť všetky dáta a surfovať len ak máte wifi pripojenie. Jeden megabyte dát môže mimo EÚ stáť aj 20 eur.

 

Praktické využitie selfie fotiek

Ak si pred dovolenkou dáte do fotoaparátu novú pamäťovú kartu, nezabudnite si urobiť aspoň jednu „selfie“. Keby ste náhodou fotoaparát stratili, máte v ňom dôkaz, že je váš.

 

Dobrý skutok aj na dovolenke

Každý určite pozná situáciu, kedy vám v posledný deň pobytu ostanú drobné peniaze. Tieto môžete jednoducho pozbierať a dať ich nejakému bezdomovcovi. Doma by ste tieto drobné už určite nevyužili a takto aspoň spravíte dobrý skutok.


Podobné články

[Váš dovolenkový kalendár]
21.10.2016
Váš dovolenkový kalendár
2563 prečítaní
[Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad]
28.09.2016
Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad ...
4855 prečítaní
[Wizz Air - Ako sa mám zbaliť?]
26.08.2016
Wizz Air - Ako sa mám zbaliť?
7692 prečítaní
[Načasujte správne svoju cestu]
03.12.2015
Načasujte správne svoju cestu
2641 prečítaní
[Kuriozity z letiskových kontrol]
04.11.2015
Kuriozity z letiskových kontrol
3981 prečítaní

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent